Scrubber Asit Buharı Arıtma Ve Havalandırma Sistemleri

Asit Buharı Arıtma Nedir ve Ne Amaç İle Kullanılır:

Endüstriyel sanayi tesisleri ve işletmelerinin faaliyetleri sonucu ortaya çıkan atık gaz çevreye , doğaya ve insana olumsuz etkileri mevcuttur. Bu etkilerin ortadan kaldırılması ve daha yaşanabilir bir dünya için çevreye salınımı gerçekleştirilen atık gazların arıtmasını sağlamak amaçlı üretimi gerçekleştirilen sistemlerdir.

Scrubber sistemi asidik buharını küresel arıtma kafesinin ( raching ) içerisinden geçirilerek buhar üzerindeki asidik yoğuşma arıtma kafesinin içerisinde absorbe olmasını sağlanır. Atık gazın dışarıya salınımı esnasında asidik yoğunluğu alınarak agresifliği düşürülüp PH değeri yükseltilerek asidik buhardan nötr buhara yakın olacak şekilde doğaya salınımı gerçekleşir.

Buhar yıkaması gerçekleştiği esnada küresel arıtma kafesinde ( raching )  biriken yoğuşmuş asit ise sistem içerisinde PH kontrolü gerçekleştirebilen dozaj pompası ile ph 7 olana kadar dozajlama sağlanır. Sistem içerisinde mevcutta bulunan Ph kontrollü dozaj pompası özel probları ile kimyasalın PH değerlerini ölçerek dozajlaması için kendi içerisinde çalışan bir sistemdir.

Asit buharı arıtma sistemlerinin hesaplamaları ise mevcutta havalandırılması gereken alanınızın incelenmesi ve bu alana uygun yapılacak olan havalandırma (aspirasyon) emiş kanallarının hesapları ve bunlara bağlı olacak bir emiş ana kolektörü ile gerçekleştirilir. Hava emiş toplam hacim hesabı tamamlandıktan sonra bu emişin hacmi ve kimyasal yapısı göz önünde bulunarak arıtma kafesinin özel tasarımı gerçekleştirilir. Kimyasal yapısı ve Scrubber sisteminin dış ortamda yada iç ortamda konumlandırılması şartları göz önünde bulundurularak Polipropilen veya Polietilen malzeme seçimi yapılır.

Asit buharı aırtma sistemleri Taranto Plastik ve Glavano Cihazları bünyesinde havalandırma ön incelemesi, havalandırma hesaplamaları, özel dizayn üretimleri ve yerinde kurulum ile anahtar teslim yapma kabiliyetine sahiptir.

Copyrights © 2024 Tüm Hakları Saklıdır. Taranto Plastik & Galvano Cihazları